O nás

Svetová novinka v oblasti fitness.
Unikátny cvičebný program určený všetkým bez rozdielu pohlavia, veku a kondície. Skupinové cvičenie so špeciálnou obručou v rytme hudby pod vedením profesionálneho inštruktora, ktoré tvaruje postavu, zlepší kondíciu, výkonnosť a koncentráciu, dokonale psychicky uvoľní, pozitívne naladí a omladzuje. Nový trend v skupinovom fitness cvičení, ktoré si zamilujú všetci priaznivci fitness spojeného so zábavou.

HoOpingFit® je skupinové cvičenie, ktoré má priaznivý vplyv na ľudský organizmus a prospieva celému telu, pretože pri cvičení sú zapájané všetky svalové partie a tiež hlboké vnútorné svalstvo. Cvičenie je výnimočné tým, že správnou technikou práce paží so špeciálnou obručou sa posilňuje chrbtové svalstvo, zlepšuje sa držanie tela a zmierňujú sa bolesti chrbta. Výnimočnosťou cvičenia je pružnosť obruče, čo spôsobuje pri vykonávaní pohybu paží vibrácie, a tým sa rýchlejšie spevňuje a rysuje svalstvo paží.

HoOpingFit® je synonymum pre vyrysované paže, štíhly pás, zdravý chrbát, spaľovanie tuku a omladenie.

História

Projekt HoOpingFit® začal v jednom malom aerobic centre na Slovensku v roku 2014. Zakladateľom je Mgr. Simonne Miskovic. Kto som? Som tvorca a Master Trainer skupinového cvičenia HoOpingFit®. Od malička žijem športom a ten ma sprevádza celým životom. Vyštudovala som odbor Telesná výchova na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici. Už popri štúdiu som sa venovala osobným tréningom plávania a fitness, ktorým sa venujem až do dnes. Pracujem tiež ako inštruktor v oblasti skupinových cvičení na trampolínach. Šport sa stal súčasťou môjho života, dobíja ma energiou :)

Ako prišiel nápad?
Od detských čias som krúžila s hula hoop-om. Táto pomôcka mi prirástla k srdcu a stala sa súčasťou môjho každodenného života a cvičenia. Pomohla mi vytvarovať postavu, boky a pás, udržiavať sa v kondícii. Keď pomáha mne, môže aj ostatným a tak ma napadlo urobiť s hula hoop-u všestrannú pomôcku pre dnes trendové skupinové cvičenia.

„V živote zažiješ len raz skutočnú príležitosť, ktorá ti ukáže cestu bojovnú, ale vysnívanú.“
HoOpingFit®

Team

Mgr. Simonne Miskovic
CEO / Founder / Global Master Trainer

Miroslav Ambruš
Sales Director

Alexandra Šupolová
Trainer / Presenter

Janka Čierňavová
Trainer / Presenter

Mgr. Kuricová Katarína
Trainer / Presenter

Hula Hoop

HoOpingFit® sa cvičí so špeciálnymi obručami, ktoré sa od detských pôvodných odlišujú veľkosťou, hmotnosťou a použitým materiálom. Naše obruče majú priemer 100,5 cm a hmotnosť 1,2 kg. Čím väčšia a ťažšia obruč, tým je možné vykonávať pohyb pomalšie a kontrolovane (intenzita cvičenia), čo uľahčuje sústrediť sa viac na pohyb krúženia panvy s obručou a ostatné prvky cvičenia. Náčinie má tichý chod a zo zdravotného hľadiska je cvičenie vysoko efektívne.

Tradičné obruče alebo „hula hoopy“ sú známe od 50. rokov 20. storočia. V minulosti boli považované len za zdroj zábavy.

HoOpingFit® je teda výborný spaľovač tukov a pomocník pri redukcii hmotnosti. Okrem toho je HoOpingFit® šetrný na kĺby, zlepšuje rovnováhu a koordináciu pohybov, pozitívne vplýva na srdcovo-cievny systém, zapájajú sa svaly telesného jadra, má vplyv na správne fungovanie orgánov a tiež na hormonálnu činnosť tela.

Programy

HoOpingFit má v portfóliu 1 základný a 3 nadstavbové programy:

HoOpingFit® BASIC - Stať sa inštruktorom HoOpingFit® znamená absolvovať základný Basic Program. Je to najdôležitejšie a najobsiahlejšie školenie, kde sa striedajú bloky zložené s praktických a teoretických častí. Praktická časť zahŕňa správny výber hudby, držanie rytmu, štruktúru hodiny, posilňovanie, strečing, správna technika cvikov, reč tela a v teoretickej časti je to názvoslovie, osobnosť inštruktora, základné poznatky o obruči, pozitívne účinky cvičenia s obručou, prvá pomoc. Po absolvovaní školenia každý účastník získava medzinárodný certifikát inštruktora HoOpingFit® BASIC, inštruktážne DVD a skriptá.

HoOpingFit® KIDS - Program je zameraný na cvičenie s obručou formou hry. Cieľom je deťom navodiť zábavu a radosť z cvičenia. Po absolvovaní školenia každý účastník získava medzinárodný certifikát inštruktora HoOpingFit® KIDS a skriptá.

HoOpingFit® REHAB - Nadstavbové školenie, po ktorom získava každý účastník medzinárodný certifikát inštruktora HoOpingFit® REHAB a inštruktážne DVD. Cvičebný program zameraný na zlepšenie pohybového systému a udržanie telesnej kondície. Cieľom cvičenia je dôkladné precvičenie svalstva celého tela. Rehabilitačno-kondičné cvičenie so špeciálnou obručou je kombináciou statického posilňovania, stabilizačných cvičení a strečingu.

HoOpingFit® STRONG - Nadstavbové školenie, po ktorom získava každý účastník medzinárodný certifikát inštruktora HoOpingFit® STRONG a inštruktážne DVD. Cvičebný program zameraný na zlepšenie silových schopností a dynamiky. Cieľom cvičenia so špeciálnou obručou je rozvoj sily, rýchlosti a vytrvalosti.

Výsledky

Tradičné obruče alebo „hula hoopy“ sú známe od 50. rokov 20. storočia. V minulosti boli považované len za zdroj zábavy. Pri HoOpingFit®-e sa mimoriadne zvyšuje metabolizmus tukov. HoOpingFit® je teda výborný spaľovač tukov a pomocník pri redukcii hmotnosti. Okrem toho je HoOpingFit® šetrný na kĺby, zlepšuje rovnováhu a koordináciu pohybov, pozitívne vplýva na srdcovo-cievny systém, zapájajú sa svaly telesného jadra, má vplyv na správne fungovanie orgánov a tiež na hormonálnu činnosť tela.

Výhody cvičenia s obručou:

Fyziologické:

 • Efektívny tréning pre brucho, pás a svalstvo chrbta
 • Intenzívne kardiovaskulárne cvičenie
 • Vysoká spotreba kalórií (v porovnaní s aerobikom, boxom alebo behom) 600-800 kCal/hod.
 • Zapája svaly celého tela a je šetrné na kĺby
 • Zlepšuje rovnováhu a koordináciu pohybov
 • Zlepšuje elasticitu spojivového tkaniva („anti-celulitídny efekt“)
 • Zvyšuje pružnosť svalov a mobilizuje celé telo
 • Zlepšuje motoriku

Duševné:

 • Znižuje stres
 • Zlepšuje uvedomenie si svojho tela a tým zvyšuje sebavedomie
 • Zábavná forma skupinového fitness cvičenia
 • Podporuje kreativitu
 • Vyčistí myseľ
 • Navodzuje pocit uspokojenia